• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين
  • اِلخَميس ١٤ رجب ١٤٤۰
  • Thursday, March 21, 2019
کلیدواژه: 43290
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ يکشنبه ۱۸ تير، ساعت 08:20
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۱۱/۳
معرفی و تاریخچه

معرفی

تاریخچه بیمارستان حضرت معصومه کرمانشاه

بیمارستان حضرت معصومه (س) وابسته به مدیریت درمان تامین اجتماعی کرمانشاه ، در منطقه ای خوش آب و هوا در شمال شهر کرمانشاه در دامنه کوه طاق بستان، حدفاصل بلوار شهید صیاد شیرازی و میدان دانشگاه (سه راه مسکن) واقع گردیده است . از نظر تاریخی بیمارستان در مجاورت شکارگاه خسروپرویز پادشاه ایران باستان قرار گرفته که اکنون تنها دیوار عظیم شکارگاه از آن زمان به یادگار مانده است این مرکز با آثار باستانی طاق بستان کمتر از سه کیلومتر فاصله دارد. از نظر تقسیمات انتظامی جزء حوزه استحفاظی کلانتری 19 طاق بستان و از لحاظ تقسیمات شهری جزءمنطقه 5 شهرداری کرمانشاه می باشد.
کلنگ احداث بیمارستان در سال 1374 به زمین زده شد. و پس از وقفه ای تقریبا طولانی عملیات ساخت و ساز مجددا در سال 1379 به نام بیمارستان طاق بستان شروع شد و در زمان بهره برداری (بهمن 1383) به زاگرس تغییر نام یافت و پس از گذشت کمتر از یکسال از عمر بیمارستان به دلیل جو معنوی حاکم و نوع و بافت و تخصص این مرکز ، بیمارستان به نام زیبا و نیکوی حضرت معصومه (س) مزین گشت.
این  مرکز با 55هزار متر مربع مساحت ، دارای تقریبا 15هزار مترمربع زیربنای مفید و 15هزار مترمربع فضای سبز بوده و همواره در بحث زیباسازی فضای بیرونی بیمارستان که باعث تقویت روحیه مددجویان می باشد، اهتمام ویژه ای دارد.
بیمارستان در دوطبقه با سازه بتونی بنا گردیده است.
طبقه همکف شامل : پاراکلینیک، درمانگاه، لندری ، آشپزخانه، انبارها، بایگانی و مدارک پزشکی، واحدهای ریاست، مدیریت ،حراست، اداری و مالی ، دفتر بهبود کیفیت و سالن اجتماعات می باشد.
طبقه اول شامل بخشهای بستری ، دفتر مدیرخدمات پرستاری،اتاق عمل، زایشگاه، CSR، کتابخانه ، اتاق اینترنت و نمازخانه می باشد.
کلنگ احداث اورژانس جدید با متراژ 2338 متر مربع زیربنا در سال 1386 در ضلع شمالی محوطه بیمارستان به زمین  زده شد و در سال 1393 به بهره برداری رسید .
این ساختمان در دو طبقه بنا گردید که طبقه همکف شامل بخش اورژانس و واحدهای پذیرش ، صندوق و پاتولوژی می باشد و طبقه فوقانی آن شامل بخش های نوزادان و NICU  و اتاق مادران است که به طبقه فوقانی ساختمانی اصلی متصل می گردد.
این مرکز با 100 تخت مصوب ابتدا فعالیت خود را با 50 تخت فعال در قالب تخصصهای زنان، زایمان ، اطفال و نوزادان آغاز نموده و در حال حاضر با 100 تخت فعال و ضریب اشغال تخت حدود 84درصد بعنوان یکی از بیمارستانهای درجه یک سطح استان می باشد که بالاترین میزان موالید استان را به خود اختصاص داده است و دارای :
بخشهای بستری شامل: جراحی زنان و زایمان، اتاق های عمل، زایشگاه،ICU،CCU،NICU ،اطفال و نوزادان ، جراحی عمومی مردان و زنان ، قلب
و درمانگاه شامل : اطفال، زنان، قلب (اکوکاردیوگرافی، تست ورزش ) جراحی عمومی، داخلی (آندوسکوپی ) ، دندانپزشکی ، پزشک عمومی وعفونی
بخشهای پاراکلینیکی شامل: آزمایشگاه ، پاتولوژی ، رادیولوژی و سونوگرافی ، داروخانه و فیزیوتراپی می باشد.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha